Rady

Psychika a chudnutie

psychika a chudnutiePsychický stav hrá pri chudnutí rozhodujúcu úlohu, pretože to či ste štíhli alebo obézni, či jete zdravo alebo sa neustále prejedáte je vo vašej mysli. Až budete štíhli aj vo svojej hlave, až sa budete zdravo stravovať aj vo svojej hlave, tak sa to stane aj v skutočnosti.

Pri chudnutí je teda nesmierne dôležité pracovať nielen na svojom tele, ale aj na svojej mysli, lebo práve psychika nakoniec rozhodne, či vydržíte držať diétu alebo nie.

Vaša myseľ je veľmi silnou zbraňou a tak ju využite vo svoj prospech.

Tolerované potraviny

tolerované potraviny

Tolerované potraviny slúžia na spríjemnenie diéty,

na vylepšenie chuti a pre radosť z varenia. Nemajú vo väčšine prípadov vysoký obsah bielkovín, ale môžu byť použité kontrolovaným spôsobom na prípravu jedla.
Ako to funguje v praxi ?

Dôležitý pohyb

Normal 0 21 false false false FR X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

Nezabudnite, že aj pohyb je veľmi dôležitý, a tak si dajte záväzok, že okrem nových stravovacích návykov pridáte medzi vaše každodenné aktivity aj trochu pohybu. 

 Chôdza - liek na chudnutie ! 

 Chôdza sa musí stať od začiatku diéty vaším novým spoločníkom.

Čím môžeme jedlo dochutiť ?

čím jedlo dochutiťNa dochutenie môžeme použiť : 

  • ocot
  • všetky koreniny
  • bylinky
  • odtučnený bujón
  • cesnak
  • cibuľu ( len 1 kus počas bielkovinových dní )
  • zavárané kyslé uhorky ( počas bielkovinových dní len 2 väčšie uhorky )
  • šťavu z citróna ( len s mierou )

Ovsené otruby - záruka štíhlosti !

doktor Dukan s metrom

Francúzsky lekár Pierre Dukan, ktorý začlenil ovsené otruby do každodenného jedálnička odporúča mleté ovsené otruby v strednej veľkosti (bis), šesť krát preosiate. Táto kombinácia sa označuje ako trieda M2bisB6.

Nie všetky druhy ovsených otrúb sú vhodné pri diéte! 

Doktor Dukan upozorňuje, že nie všetky ovsené otruby sú účinné pri diéte. Jemne mleté ovsené otruby sú neúčinné a príliš hrubo pomleté zasa úplne nevhodné.

Dovolenka

Držíte Dukanovu diétu auž teraz sa obávate vysnívanej dovolenky, aby ste tam nepribrali ?

Nemusíte sa báť, aj na dovolenke sa dá prestravovať podľa Dukanovej diéty aj keď to určite nie je jednoduché, lebo dovolenka znamená aj užívanie...

Existuje niekoľko riešení :

Ak sa budete stravovať vreštaurácii, tak si skúste objednať čo najviac grilované jedlá. Pri grilovaní sa nedáva žiaden alebo len minimálne množstve tuku, takže to nie je vôbec problém. Grilovanie je najdiétnejšia príprava stravy.

 

Maškrtenie

Aj vy máte chuť si niečo zamaškrtiť medzi 17-19 hodinou ?

Ak áno, tak vám prezradím tajomstvo voňavej krabičky doktora Dukana, ktorú si môžete bez problémov zhotoviť a používať každý deň.

Pohľadajte doma krabičku z kovu, skla alebo z plastu, ktorá je hermeticky uzavretá.

Vložte do nej 6 väčších klinčekov, 6 kávových zŕn rozdrvených na kúsky, jeden nastrúhaný vanilkový struk, štipku škorice a 2 kvapky rumu.

Nádobu uzavrite a nechajte celý deň syntetizovať jednotlivé zložky.

Kedykoľvek budete mať pocit, že si musíte zamaškrtiť, stačí ak otvoríte túto nádobu a budete voňať vône, ktoré z nej vychádzajú. Nadýchnite sa vône niekoľko krát a chuť na maškrtenie ustúpi.

Strana 2 z 2