DUKANOVA DIÉTA oficiálna stránka pre SR a ČR -
Chyba
  • JUser: :_load: Nemôžem načítať užívateľa s ID: 45

Rybami ku štíhlosti – aj mastnými

Na Slovensku a v Čechách je ešte mnoho ľudí, ktorí jedia rybu len na Štedrý deň. Tento trend sa ale postupne mení a čoraz viac ľudí konzumuje ryby a morské plody. Ryby by sa mali objaviť na vašom stole najmenej dva razy do týždňa, nakoľko rybacie mäsko je najcennejšie. Je bohaté na kvalitné bielkoviny, tuky, vitamíny a minerálne látky a je ľahko stráviteľné. Ryby sú súčasťou aj tých najprísnejších redukčných diét, tak si ich určite pri Dukanovej diéte doprajte.

Môžem jesť mastné ryby ?

Často sa ma v mailoch pýtate, či môžete počas Dukanovej diéty jesť aj také tučné ryby ako je tuniak, sleď či makrela a vždy vám odpovedám, že áno. Aj keď tieto ryby obsahujú dosť veľa tuku, tak sa nemusíte obávať, že z nich priberiete.

Každý z vás už asi počul o zadržiavaní vody v tele. Často krát čítam vo vašich mailoch, že sa vám nedarí chudnúť tak rýchlo ako by ste si to predstavovali, máte dojem, že vás zavodňuje a chceli by ste poradiť ako sa zbaviť tohto problému.

Môže zadržiavanie vody v tele brániť chudnutiu ? Odpoveď je áno. Ako na to, aby ste sa tohto nepríjemného problému zbavili a netrápili sa diétou bez uspokojujúcich výsledkov?

vianoce ako nepribratVianočné sviatky sú časom radosti a oddychu v kruhu najbližších, ale aj nekonečného maškrtenia.

Ako však zabrániť alebo aspoň zmierniť nepríjemné priberanie a tak sa vyhnúť novoročným výčitkám svedomia ?

Tí z vás, ktorí ste sa rozhodli striktne dodržiavať pravidlá Dukanovej diéty môžete čerpať recepty z mojej stránky a vianočnú vyprážanú rybu s falošným zemiakovým šalátom či vianočnú kapustnicu a upiecť si nespočetné množstvo sladkých zákuskov, ktoré nájdete v kategórii sladkosti. Tak predídete zbytočným sklamaniam a budete úspešne pokračovať v ďalšom boji s nadbytočnými kilogramami.

Stali ste sa mamičkou a neviete sa zbaviť nadbytočných kilogramov ?

KOJENIE A DUKANOVA DIÉTA

Ak kojíte svoje dieťatko, tak určite nezačínajte Dukanovu diétu prvou alebo druhou fázou, ale prejdite na obohatenú tretiu fázu diéty, tak ako je v prípade tehotenstva .

Tehotenstvo a Dukanova diétaPráve ste sa dozvedela, že ste tehotná? Gratulujeme!

Teraz sa ale pravdepodobne v panike pýtate svojich blízkych alebo dievčat na diskusnom fóre čo robiť. Či prestať alebo pokračovať s diétou ?

Určite hneď nezačneme jesť za dvoch, ale sa radšej stravujeme dvakrát lepšie.
Stravovanie podľa princípov Dukanovej diéty je kompatibilné aj s tehotenstvom, len sa musí trochu upraviť. Ako na to ?

Strana 2 z 3