DUKANOVA DIÉTA oficiálna stránka pre SR a ČR -
Chyba
  • JUser: :_load: Nemôžem načítať užívateľa s ID: 45

Počas Dukanovej diéty sa vám môže stať, že budete mať dočasne problémy so zápchou. Nie je to pravidlo, nie každý má takéto sprievodné javy, ale vždy je lepšie byť v obraze, ak by sa aj vám stalo, že vás postihne takýto sprievodný jav, aby ste neboli prekvapení.

Najväčším problémom pri diéte je to, že často sa snažíme niekoľko dní a potom zbadáme v chladničke alebo v skrinke niečo lákavé...

Vtedy sa nám ruka priblíži k „pokušeniu" a rozum hovorí neber si to, ale naša myseľ sa bije s rozumom a nakoniec sa vrhneme na sladké alebo slané pokušenie. Potom vždy nasledujú výčitky svedomia, ale to pozná každý z nás.


Väčšinu zakázaných potravín, na ktoré siahnete počas diéty máte doma.

psychika a chudnutiePsychický stav hrá pri chudnutí rozhodujúcu úlohu, pretože to či ste štíhli alebo obézni, či jete zdravo alebo sa neustále prejedáte je vo vašej mysli. Až budete štíhli aj vo svojej hlave, až sa budete zdravo stravovať aj vo svojej hlave, tak sa to stane aj v skutočnosti.

Pri chudnutí je teda nesmierne dôležité pracovať nielen na svojom tele, ale aj na svojej mysli, lebo práve psychika nakoniec rozhodne, či vydržíte držať diétu alebo nie.

Vaša myseľ je veľmi silnou zbraňou a tak ju využite vo svoj prospech.

Ako som schudla s Dukanovou diétou ?
O Dukanovej diéte som sa dočítala náhodou počas môjho prvého tehotenstva v roku 2001 z jedného ženského časopisu. Keďže som priberala doslova zo dňa na deň, tak som si išla kúpiť vtedy ešte prvú knihu doktora Pierre Dukana "Je ne sais pas maigrir" (v preklade Neviem schudnúť) a doslova som ju zhltla za pár dní.

Strana 3 z 3