DUKANOVA DIÉTA oficiálna stránka pre SR a ČR - Broňa

Author: Broňa

BioSvet - predajňa zdravej výživy
M.R. Štefánika 6, 940 01 Nové Zámky

Otváracie hodiny:

Pondelok-Utorok: 9.00 - 17.30 hod.

Streda: 9.00 - 18.00 hod.

Štvrtok-Piatok: 9.00 - 17.30 hod.

Sobota: 9.00 - 13.00 hod.

13015338 796753843791475 79112707812213891 n

NATURFYT 
pasáž LUXOR, Gröslingova 5, BRATISLAVA

Slovenská republika
Pondelok - Piatok: 9:00-18:00   Telefón: 0903 700 828

naturPred pár dňami som mala v Paríži stretnutie so zakladateľom Dukanovej diéty Pierrom Dukanom a tak som vám cez facebook nechala odkaz, že sa ho môžete opýtať na veci, ktoré vám nie sú celkom jasné. Tu sú odpovede:

Pierre Dukan
Jana Schwarzová Svobodová :
Mňa by zaujímali 2 veci, na ktoré neviem nájsť jednoznačnú odpoveď (resp. odpovede sa líšia). Môže sa konzumovať kukuričná múka (kukuričný škrob) a za akých podmienok? A čo Seitan (pšeničné mäso)?

Pierre Dukan: « Kukuričný škrob síce môžete používať, ale je to len tolerovaná potravina, takže treba dodržiavať predpísané množstvo, a to 1 polievkovú lyžicu denne. Seitan je potrebné kvôli sacharidom obmedziť na maximálne 150 g denne, ale ak ste vegetariánka, tak môžete dennú dávku zvýšiť na 175 g.»

Vlasta Magnus Jurišová : Môže sa okrem olivového oleja konzumovať aj iný olej, napríklad repkový alebo kokosový olej ?

Pierre Dukan: « Áno, môžete denne skonzumovať 1 polievkovú lyžicu repkového alebo kokosového oleja. »

Ivana Laštiaková Vizárová a Agáta Bojtosová: Prečo sú reštarty oveľa ťažšie ako keď začíname po prvý raz držať Dukanovu diétu? Váha išla prvý krát dole oveľa rýchlejšie a teraz síce všetko dodržiavame, ale ide to už oveľa pomalšie. Je to vždy tak? Čo robiť?

Pierre Dukan: « Je to veľmi individuálne. Niektorý človek chudne aj počas reštartu tak rýchlo ako prvý krát, ale iný človek zasa nie. Čo však môžete urobiť je to, že budete piťviac vody (najmenej 2 litre denne) a viac sa pohybovať (najmenej 30 minút rýchlej chôdze denne).
Okrem toho môžete vyskúšať jednu vec. Dajte si počas 9 dní striedanie 2 bielkovinvé dni a 1 bielkovinovo-zeleninový deň. Toto treba dodržať 3 krát za sebou, teda aspolu 9 dní, ale určite nie viac, lebo by to už nefungovalo a ani by to nebolo zdravé. Je to len na občasné naštartovanie alebo ak idete napríklad niekde na svadbu a rýchlo sa potrebujete dostať do nejakých šiat. Je to výborné aj pri občasnej stagnácii váh. Treba si však uvedomiť, že je to len výnimočné, diétu takto určite nemôžete držať stále. »

15
okt
Ak ste sa rozhodli naštudovať Ak túto stránku, tak to znamená, že chcete zmeniť svoje stravovacie návyky či už z estetického alebo zdravotného dôvodu.
Jedálny lístok si môžete zostaviť podľa vlastných predstáv s potravinami zastúpenými v zozname povolených potravín, ale ak nie ste si istí, či všetko správne kombinujete, tak siahnite po vzorovom jedálničku, ktorý som pre vás pripravila. Do jedálneho lístka som zaradila raňajky, obed a večeru, ale ak dostanete hlad, tak si môžete dať navyše napr. biely nízkotučný jogurt 0 % alebo 0,1 % tuku, odtučnený tvaroh 0,1 % tuku, či dokonca plátok šunky, surimi alebo údeného lososa.


 

07
okt

tolerované potraviny

Tolerované potraviny slúžia na spríjemnenie diéty,

na vylepšenie chuti a pre radosť z varenia. Nemajú vo väčšine prípadov vysoký obsah bielkovín, ale môžu byť použité kontrolovaným spôsobom na prípravu jedla.
Ako to funguje v praxi ?

Strana 1 z 3