Rybami ku štíhlosti

Rybami ku štíhlosti – aj mastnými.

Ohodnotiť túto položku
(8 hlasov)

Rybami ku štíhlosti – aj mastnými

Na Slovensku a v Čechách je ešte mnoho ľudí, ktorí jedia rybu len na Štedrý deň. Tento trend sa ale postupne mení a čoraz viac ľudí konzumuje ryby a morské plody. Ryby by sa mali objaviť na vašom stole najmenej dva razy do týždňa, nakoľko rybacie mäsko je najcennejšie. Je bohaté na kvalitné bielkoviny, tuky, vitamíny a minerálne látky a je ľahko stráviteľné. Ryby sú súčasťou aj tých najprísnejších redukčných diét, tak si ich určite pri Dukanovej diéte doprajte.

Môžem jesť mastné ryby ?

Často sa ma v mailoch pýtate, či môžete počas Dukanovej diéty jesť aj také tučné ryby ako je tuniak, sleď či makrela a vždy vám odpovedám, že áno. Aj keď tieto ryby obsahujú dosť veľa tuku, tak sa nemusíte obávať, že z nich priberiete.


rybaRybí tuk je veľmi zdravý, prospieva mozgu, srdcu, nervom i kĺbom a čo je dôležité, že sa naň viažu rybnielen vitamíny rozpustné v tukoch, ale aj vápnik. Rybí tuk obsahuje esenciálne mastné kyseliny Omega 3 a Omega 6, ktoré chránia pred srdcovým infarktom, mozgovou mŕtvicou a inými civilizačnými chorobami. Zlepšuje aj prietok krvi v cievach a znižuje cholesterol.

Antioxidanty v rybacom mäse spomaľujú starnutie pleti a tvorbu vrások a jedinečná kombinácia bioaktívnych látok vyživuje vašu pleť aj zvnútra. Vracia jej pružnosť a sviežosť, zlepšuje kvalitu vlasov a nechtov.

Milé Dukanky a Dukani, ak si chcete aj po skončení diéty udržať štíhlu líniu, tak by ste mali pravidelne konzumovať ryby. Najdiétnejšie sú pripravené v rúre ( v alobale, v miske z jénskeho skla a pod.), nad parou alebo dusené s kvapkou olivového oleja.

reklama dukanovadieta

1 komentár

  • Odkaz na komentáre Silvia Baxová
    Silvia Baxová Post 12.07.2013 in 12:24h
    Dobrý deň, ja mám takú otázku, ktorá ryba má ozaj mááááálo kostí? Ide o to, že z detstva mám zážitok vyberania kosti z hrdla a dosť sa rýb bojím. Minule som si robila lososa, hodinu som z toho vyberala kosti a jedla :-D Ďakujem veľmi pekne. Silvia
Pre písanie komentárov sa prihláste