Ovsené otruby - záruka štíhlosti !

Ovsené otruby - záruka štíhlosti !

Ohodnotiť túto položku
(16 hlasov)

doktor Dukan s metrom

Francúzsky lekár Pierre Dukan, ktorý začlenil ovsené otruby do každodenného jedálnička odporúča. Táto kombinácia sa označuje ako trieda

Nie všetky druhy ovsených otrúb sú vhodné pri diéte! 

Doktor Dukan upozorňuje, že nie všetky ovsené otruby sú účinné pri diéte. Jemne mleté ovsené otruby sú neúčinné a príliš hrubo pomleté zasa úplne nevhodné.

 Na Slovensku ovsené otruby tejto kvality neexistujú a tak vám ako prví na Slovensku už od roku 2011 ponúkame francúzske certifikované ovsené otruby v našom eshope Jedine u nás nájdete aj mnoho chutných výrobkov francúzskeho lekára Pierra Dukana, ktoré vám nielen pomôžu počas diéty, ale si na nich môžete pochutiť aj v rámci zdravého stravovania.
 

Pri Dukanovej diéte sú veľmi dôležité ovsené otruby, ktoré zachytávajú tuky a cukry prostredníctvom beta-glukánovej molekuly.4 FAZY

Ovsené otruby predstavujú vlákninu v prírodnom stave, a tá je nevyhnutná na správne fungovanie čriev. Ovsené otruby sú vynikajúce aj pre diabetikov na reguláciu cukru v krvi a používajú sa samozrejme pri odtučňovaní (dodávajú pocit plnosti žalúdka).

 Odporúčaná denná dávka ovsených otrúb pri Dukanovej diéte :


- 1 a pol polievkovej lyžice denne
- 1 a pol až 2 polievkové lyžice denne 
- 2 polievkové lyžice denne
- 3 polievkové lyžice.

POUŽITIE : Ovsené otruby môžete pridať priamo do bieleho jogurt 0 % alebo 0,1 % tuku, či odtučneného tvarohu 0,1 % tuku alebo ich môžete použiť na prípravu chlebíkov a chutných koláčov. Inšpiráciu určite nájdete aj v receptoch na tejto stránke.

dieta-shop reklama

2 komentáre

  • Odkaz na komentáre jitutka
    jitutka Post 12.01.2014 in 13:19h
    Opravdu se jí jen 3x denně. Ve všech dietách se prosazuje jíst 5x i vícekrát denně v malých dávkách.
  • Odkaz na komentáre Silvia
    Silvia Post 12.07.2013 in 13:35h
    Je možné použiť pri tejto strave aj špaldové otruby? ďakujem.
Pre písanie komentárov sa prihláste