Rady

Pierre Dukan odpovedá na vaše otázky

Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)

Pierre DukanS Pierrom Dukanom som v pravidelnom kontakte a tak ak máte nejasnosti v Dukanovej diéte,na ktoré neviete nikde nájsť odpoveď, tak mi môžete vaše otázky adresovať a ja ich potom položím pánovi Dukanovi a uverejním zasa niekoľko odpovedí naraz, aby vaše otázky pomohli aj ďalším ľuďom, ktorí održia Dukanovu diétu.

Pred pár dňami som mala v Paríži stretnutie so zakladateľom Dukanovej diéty Pierrom Dukanom a tak som vám cez facebook nechala odkaz, že sa ho môžete opýtať na veci, ktoré vám nie sú celkom jasné. Tu sú odpovede:
Jana Schwarzová Svobodová : Mňa by zaujímali 2 veci, na ktoré neviem nájsť jednoznačnú odpoveď (resp. odpovede sa líšia). Môže sa konzumovať kukuričná múka (kukuričný škrob) a za akých podmienok? A čo Seitan (pšeničné mäso)?

Pierre Dukan: « Kukuričný škrob síce môžete používať, ale je to len tolerovaná potravina, takže treba dodržiavať predpísané množstvo, a to 1 polievkovú lyžicu denne. Seitan je potrebné kvôli sacharidom obmedziť na maximálne 150 g denne, ale ak ste vegetariánka, tak môžete dennú dávku zvýšiť na 175 g.»

Pierre Dukan - Dukanova diétaVlasta Magnus Jurišová : Môže sa okrem olivového oleja konzumovať aj iný olej, napríklad repkový alebo kokosový olej ?

Pierre Dukan:« Áno, môžete denne skonzumovať 1 polievkovú lyžicu repkového alebo kokosového oleja. »

Ivana Laštiaková Vizárová a Agáta Bojtosová: Prečo sú reštarty oveľa ťažšie ako keď začíname po prvý raz držať Dukanovu diétu? Váha išla prvý krát dole oveľa rýchlejšie a teraz síce všetko dodržiavame, ale ide to už oveľa pomalšie. Je to vždy tak? Čo robiť?

Pierre Dukan: « Je to veľmi individuálne. Niektorý človek chudne aj počas reštartu tak rýchlo ako prvý krát, ale iný človek zasa nie. Čo však môžete urobiť je to, že budete piťviac vody (najmenej 2 litre denne) a viac sa pohybovať (najmenej 30 minút rýchlej chôdze denne).
Okrem toho môžete vyskúšať jednu vec. Dajte si počas 9 dní striedanie 2 bielkovinvé dni a 1 bielkovinovo-zeleninový deň. Toto treba dodržať 3 krát za sebou, teda aspolu 9 dní, ale určite nie viac, lebo by to už nefungovalo a ani by to nebolo zdravé. Je to len na občasné naštartovanie alebo ak idete napríklad niekde na svadbu a rýchlo sa potrebujete dostať do nejakých šiat. Je to výborné aj pri občasnej stagnácii váh. Treba si však uvedomiť, že je to len výnimočné, diétu takto určite nemôžete držať stále. »Vlasta Magnus Jurišová : Ak som vegetariánka, aké množstvo tofu, seitan a robbi mäsa môžem jesť namiesto klasického mäsa?

Pierre Dukan: « Tofu sa môže konzumovať v neobmedzenom množstve. Seitan a Tempeh je potrebné kvôli sacharidom obmedziť na 175 g denne. Robbi mäso nepoznám, vo Francúzsku sa nevyrába, ale pošlite mi prosím Bronislava jeho zloženie a a dám vám odpoveď aj na túto otázku. Zatiaľ vám na to nemôžem odpovedať, musel by som vidieť presné zloženie tohto výrobku. » Pozn.Pošlem zloženie Pierrovi Dukanovi a najbližšie vám s novými otázkami odpovie aj na túto.

PUB

 

1 komentár

  • Odkaz na komentáre Mária hanakovičová
    Mária hanakovičová Post 30.03.2015 in 00:26h
    Chcem sa opytat ako to je s makom,orechami(ci vlaske ci lieskoe),madlam,slnecnicovymi a tekvicovymi semiackamii ci su zakazane ci tolerovane potraviny.lanove semiacka cele alebo drvene radsej pouzivat.dakunem
Pre písanie komentárov sa prihláste