Nakupovanie počas diéty

Nakupovanie počas diéty

Ohodnotiť túto položku
(8 hlasov)

Najväčším problémom pri diéte je to, že často sa snažíme niekoľko dní a potom zbadáme v chladničke alebo v skrinke niečo lákavé...

Vtedy sa nám ruka priblíži k „pokušeniu" a rozum hovorí neber si to, ale naša myseľ sa bije s rozumom a nakoniec sa vrhneme na sladké alebo slané pokušenie. Potom vždy nasledujú výčitky svedomia, ale to pozná každý z nás.


Väčšinu zakázaných potravín, na ktoré siahnete počas diéty máte doma.

nakupovanie zeleninaPokiaľ nič také doma nemáte, tak to jednoducho nemôžete zjesť. Preto začnite diétu tým, že si nakúpite len správne potraviny. Teraz si poviete, ale ešte mi zostala v chladničke majonéza a čokoládový zákusok, tak radšej s diétou nezačnem hneď, lebo by to bola škoda vyhodiť. Toto je veľmi dobrý výhovorka odkladať začiatok diéty z jedného dňa na druhý. Je tu však riešenie, že potraviny, ktoré vám doma zostanú a nemôžete ich počas diéty spotrebovať, tak ich jednoducho niekomu darujete. Vy sa zbavíte pokušenia a potešíte týmto darčekom iného človeka.


Predtým ako sa vyberiete na nákupy sa najskôr najedzte, nikdy nechoďte nakupovať s prázdnym žalúdkom, nakoľko potom máte „veľké oči" a budete chcieť kúpiť všetko čo uvidíte, a tak nakúpite oveľa viac potravín a hlavne tie kalorickejšie a nezdravšie.

Najlepšou pomôckou, aby ste predchádzali zbytočným chybám je zoznam potravín, ktorý si pred odchodom na nákupy doma napíšete. Ak tento zoznam dodržíte a nekúpite nič „hriešne" navyše, nebudete mať doma pokušenie, ktoré vás bude neustále lákať so slovami : „daj si len trošku, neboj sa, nepriberieš" a za chrbtom sa vám vysmeje „haha, zasa som vyhral".

Pre písanie komentárov sa prihláste