4. FÁZA STABILIZAČNÁ
Chyba
 • JUser: :_load: Nemôžem načítať užívateľa s ID: 45

4.fáza - stabilizačná

Ohodnotiť túto položku
(37 hlasov)

Záverečná fáza už povoľuje všetko, jedinou podmienkou je, že raz týždenne musíte dodržiavať čisto bielkovinový deň z prvej fázy. Je to definitívna, teda celoživotná stabilizácia.

3 pravidlá, ktoré by ste mali dodržiavať :

Každý štvrtok bielkovinový deň

Máte za sebou obdobie odriekania, ale zároveň aj radosti a hrdosti z krásnych úspechov. V stabilizačnej celoživotnej fáze sa už môžete stravovať podľa vlastných chutí šesť dní zo siedmych v týždni. Toto jediné veľké obmedzenie je potrebné, aby ste si udržali novú váhu ako dlho si budete želať. Počas bielkovinového štvrtka sa snažte vybrať najčistejšie bielkoviny aké existujú. Môžete jesť aj bielkovinové práškové prípravky ako náhradu za klasickú stravu, ak je to pre vás časovo praktickejšie, ale pozor na kvalitu a obsah bielkovín v týchto výrobkoch (musí byť obsah bielkovín 95%). Na trhu existujú aj nekvalitné bielkovinové prášky s nízkym obsahom bielkovín a s vysokým obsahom sacharidov, tie by ste nemali konzumovať.

zena je jogurtPočas bielkovinového štvrtka používajte soľ menej ako zvyčajne. Vynechajte horčicu, nakoľko obsahuje veľa soli. Môžete však pokojne jedlo dochutiť octom, korením a bylinkami. Limitujte v tento deň aj príjem laktózy. Keď porovnáte zloženie nízkotučného jogurtu a odtučneného tvarohu tak zistíte, že aj napriek rovnakej kalorickej hodnote dodá odtučnený tvaroh vášmu telu viac bielkovín a menej laktózy ako nízkotučný jogurt.

Doktor Dukan stanovil štvrtok za bielkovinový deň, ale môžete si vybrať aj iný deň, ak vám štvrtok nevyhovuje, len si nemeňte dni každý deň, lebo nakoniec stratíte prehľad a na tento deň zabudnete. Výsledok bude ten, že pomaličky ale isto vaše ťažko stratené kilá znova nadobudnete. Obetovať jeden deň v týždni nie je až taká veľká daň za krásnu postavu. Nič v živote nie je zadarmo ! 

pohyblive schody Zvyknite si nepoužívať výťah

Ak nie ste športový typ, vyhýbajte sa výťahu a dopravným prostriedkom vždy keď je to možné. Jedným slovom - hýbte sa ! Ak potrebujete motiváciu, tak si pre zaujímavosť zaobstarajte podometer, ktorý vám odmerá počet krokov, ktoré za deň prejdete. Zistíte, že ak máte sedavý spôsob života, tak tých krokov za deň veľa neurobíte. Nemusíte sa stať vrcholovými športovcami, ale používajte vaše nohy každý deň. 

3 polievkové lyžice ovsených otrúb denne

Ovsené otruby sú vaším spoločníkom už od začiatku diéty. Doktor Pierre Dukan ich odporúča kvôli ich výnimočným vlastnostiam konzumovať aj naďalej. Ich denná dávka sa zvyšuje na 3 polievkové lyžice. Môžete ich konzumovať v surovom stave, primiešať do jogurtu, upiecť si chlieb či koláč alebo ich jesť vo forme Dukanových výrobkov (keksíkov, tyčiniek, cereálií).

Každodenné konzumovanie ovsených otrúb je blahodarné pre vaše zdravie a dlhodobosť štíhlej línie, ktorú ste dosiahli.

PUB

4 komentáre

 • Odkaz na komentáre Ivanka
  Ivanka Post 12.04.2013 in 20:14h
  Dobrý večer potrebujem schudnúť dosť kg hlavne zo zdravotného hladiska...
  aspon 20kg Kolko dní mam držať dietu ,teda jednotlivé fázy
  A čo sa týka jedálnička je sa len 3x denne? kedy zaradiť biely jogurt s otrubami napr?
  Dajú sa tie cestoviny a sušené ovocie objednat?
  dakujem :))
 • Odkaz na komentáre Denisa123
  Denisa123 Post 27.03.2013 in 10:00h
  Dobry den,prosim Vas ja som nepochopila princip od zaciatku.Takze ked chcem schudnut 15kg musim dodrziavat 1.fazu 3dni,a 3.fazu 150dní? 4.fáza,tam sa povoluje konzumovat co len chcem?Teda okrem sacharidov to mi je jasne.
  Dakujem.
 • Odkaz na komentáre Broňa
  Broňa Post 04.02.2013 in 22:10h
  Milá Elenka, vítam ťa medzi nami! Ak potrebuješ schudnúť 5 kg, tak zostaň v 1.fáze tri dni. Vtedy budeš jesť len samé bielkoviny, aby sa ti dobre naštartoval metabolizmus. Okrem bielkovín je potrebné konzumovať každý deň 1 a pol polievkovej lyžice ovsených otrúb, ktoré sú bohaté na vlákniny a zachytávajú tuky a cukry. Ďalšia výborná vláknina sú cestoviny shirataki, ktoré môžeš už od začiatku diéty- sú úplne nekalorické a zdravé. Sušené ovocie Goji môžeš v 1.fáze jednu polievkovú lyžicu denne a od 2.fázy už dve polievkové lyžice denne. Osobne mám najradšej Goji vtedy, keď si ho zamiešam s bielym jogurtom a nechám postáť aspoň 20 minút, lebo vtedy sa dobre nabobná a je chutnejšie. Je to doslova vitamínová bomba. Goji si dávam aj do koláčov, to je tiež výborný spôsob využitia tohto ovocia.

  Aké sú nevýhody tohoto systému stravovania ? Myslím si, že hlavná nevýhoda je tá, že sa môže stať, že človek nesprávne pochopí, čo má jesť a každý deň do seba pchá šunku s tvarohom. To je hrozne monotónne a nezdravé stravovanie, ak sa to takto pochopí a môžem ti povedať, že veľa dievčat píše, že už majú dosť jedenia dokolečka dokola šunky a tvarohu. Táto diéta práve naopak môže byť veľmi bohatá, pestrá a zdravá, ak človek dodržiava princípy a snaží sa variť rozmanitú stravu. Receptov na tejto stránke nájdeš viac než dosť (z bežných surovín), takže to, že by si jedla každý deň to isté naozaj nehrozí. Treba sa vedieť zorganizovať, možno občas navariť väčšie množstvo, zamraziť porcie a vytiahnuť keď budeš potrebovať. Obrovskou výhodou Dukanovej diéty je to, že sú výborne spracované všetky fázy diéty aj s vysvetlením zastabilizovania váhy, čo nebýva zvykom pri všetkých diétach. Pozor, lebo ak dobre nedodržíš tretiu fázu diéty, kedy si kilá potrebuješ poriadne zastabilizovať, tak samozrejme postupne všetko naberieš späť a nevyhneš sa jojo efektu. Jednotlivé fázy sú teda naozaj veľmi dôležité. Držím palce na začiatok diéty a daj vedieť ako sa ti darí, Broňa.
 • Odkaz na komentáre elena lahucka
  elena lahucka Post 29.01.2013 in 23:42h
  dobrý den, ráda bych zhubla 5kg a nepochopila jsem uplně, kolik dní mám držet 1. a 2. fázi. Dále, kupuji si sušené Goji, takže nevím, kolik mohu konzumovat, př do jogurtu. píšete, př 1pl, což mi nenapoví. děkuji za cenné rady a těším se velmi na držení tohoto dietního režimu. připadá mi úžasný.vše je ale relativní, čili jaké jsou nevýhody tohoto systému...vždy nějaké jsou.
  děkuji ještě jednou a přeji krásné dny a pomalé a voňavé žití
  s láskou elena
Pre písanie komentárov sa prihláste